Organizacja | Przedszkole i Żłobek Krasnal - Marki ul. Żabia 7

Facebook Google

O nas

Naszym celem jest przekazanie dzieciom podstawowej wiedzy o otaczającym świecie i przygotowanie do życia w nim. Dla nas najważniejsze w pracy z dzieckiem jest stawianie na samodzielność, odpowiedzialność i współpracę z innymi. Przez oferowanie różnych aktywności dajemy dzieciom przestrzeń do rozwoju.

Dbamy o wszechstronny rozwój dzieci już od pierwszych lat. Jeśli pogoda dopisuje staramy się często przebywać na świeżym powietrzu- czas spędzamy na placu zabaw lub na spacerach po okolicy.

Opieramy się na zasadzie wychowania przez wzmacnianie, dlatego dla nas nie liczy się efekt, a starania i wkład pracy włożony przez dziecko. Ciocie obserwują rozwój i postępy dzieci, służą pomocą i wspierają maluchy w ich działaniach, zachęcają do poszukiwania rozwiązania.

zdjecie

Dużo czasu spędzamy także na zabawach, w trakcie których dzieci uczą się współpracy w grupie oraz zasad w niej panujących. Przez to chcemy wspierać u dzieci rozwój empatii, umiejętności szukania kompromisów ale również asertywności. Zdobywanie tych umiejętności stanowi wyzwanie rozwojowe, ponieważ maluchy uczą się funkcjonować w zupełnie innych kontekstach interpersonalnych- jednak dzięki temu zapewniamy rozwój strefy emocjonalnej, społecznej oraz intelektualnej.

Ważne dla nas jest rozwój samodzielności zamiast wyręczania- oczywiście na tyle, na ile pozwala wiek dziecka. Dając możliwość podejmowanie prób i gromadzenie doświadczeń oraz popełniania błędów, dzieci stopniowo opanowują te umiejętności. Dodatkowo dzięki rozwojowi samodzielności dziecko wzmacnia poczucie własnej wartości oraz uczy się odpowiedzialności.
 

zdjecie

Godziny pracy

Przedszkole i Żłobek Krasnal zapewnia opiekę dzieciom od poniedziałku do piątku w godzinach 6:30 do 17:30.

Godziny bezpłatne dla grup publicznych realizowane są między 8:00 a 13:00.

ACTIVENET - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry