O nas | Przedszkole i Żłobek Krasnal - Marki ul. Żabia 7

Facebook Google

Lokalizacja

Przedszkole Krasnal mieści się w nowoczesnym budynku, specjalnie przystosowanym do potrzeb dzieci. Usytuowanie przedszkola w cichej i spokojnej okolicy pozwala uciec od miejskiego zgiełku i stanowi wyśmienite otoczenie, sprzyjające aktywności i wszechstronnemu rozwojowi dziecka.

Jednocześnie nasze przedszkole posiada bardzo dobry dojazd dzięki usytuowaniu niedaleko zjazdu z obwodnicy Marek. Przedszkole Krasnal położone jest  w sąsiedztwie Mareckiego Centrum Edukacyjno - Rekreacyjnego przy ulicy Wspólnej.

zdjecie

O budynku

Jednym z naszych głównych założeń było stworzenie bezpiecznego miejsca dla dzieci. Nasz budynek spełnia wszystkie aktualne normy budowlane oraz wytyczne przeciwpożarowe (przedszkole wyposażone jest w hydranty oraz system oddymiający), posiadamy pozytywną opinię Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Dzięki systemowi wentylacji mechanicznej powietrze w przedszkolu jest wolne od smogu i pyłów, co obniża ryzyko wystąpienia zachorowań i alergii.

Przedszkole posiada jasne i przestronne sale, dostosowane do potrzeb rozwojowych dzieci oraz stwarzające najlepsze warunki do nauki i zabawy. Przy każdej sali znajduje się łazienka wyposażona w sprzęty dopasowane do wzrostu przedszkolaków.

zdjecie

Kuchnia

Posiadamy własną kuchnię i duże zaplecze kuchenne, co umożliwia nam przygotowywanie najlepszej jakości posiłków oraz (po wcześniejszym poinformowaniu) dostosowanie diety dla alergików. Jadłospis został starannie ułożony przez dietetyka zgodnie z aktualnymi zaleceniami dotyczącymi żywienia dzieci.

zdjecie

Przykładowe menu

Podany jadłospis jest przygotowany przez dietetyka zgodnie z normami żywieniowymi dla dzieci w wieku przedszkolnym. Jest to menu podstawowe- dla dzieci bez alergii żywieniowych.

Poniedziałek
Jaglanka Snickers Zupa krem z pieczonego kalafiora Tortilla Mus czekoladowy
Wtorek
Kanapki z szynką z indyka Zupa krem z pomarańczowych warzyw Potrawka z soczewicą Ryż z mango
Środa
Owsianka z malinami Krupnik Curry z kurczakiem i papryką Sałatka wiosenna z winogronem
Czwartek
Kanapki z twarożkiem, Kakao Barszcz ukraiński Zapiekanka z serem i kalafiorem Koktajl malinowy
Piątek
Omlet bananowy Zupa bukiet jarzyn Dorsz, ziemniaki, surówka z kapusty Pudding chia

 

 

zdjecie

Ogród i plac zabaw

Przedszkole posiada własny ogrodzony i bezpieczny plac zabaw, stwarzający dzieciom możliwość aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Wyposażenie  placu zabaw dostosowane jest dla dzieci w różnym wieku. Jeżeli pogoda dopisuje staramy się jak najczęściej wychodzić na zewnątrz. Bliskość lasu pozwala na spokojne spacery i obserwowanie zmian w przyrodzie.

fot. 9
fot. 11
fot. 15

ACTIVENET - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry